Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Tymbark U-8 dla Dwunastki

• autor: dwunastka2012, 2015-03-28 19:13

Dwunastka Włocławek wzięła udział w 15 edycji najbardziej prestiżowego ogólnopolskiego turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku organizowanego pod patronatem PZPN. W środę 23 marca 2015 roku po pasjonującej rywalizacji młodzi zawodnicy Dwunastki pod wodzą trenera Dominika Chojnackiego zostali mistrzami województwa.

Finały województwa rozgrywane były na kompleksie boisk KS Wda Świecie. Do zmagań przystąpiły między innymi drużyny z Bydgoszczy, Inowrocławia, Aleksandrowa Kujawskiego, Brodnicy i Torunia.

W fazie grupowej po zaciętej rywalizacji wygraliśmy pierwszy mecz z drużyną z Aleksandrowa Kujawskiego 3:0. W drugim meczu fazy grupowej szybko strzelone dwie bramki Huberta Gromczewskiego i Karola Czerwińskiego pozwoliły nam kontrolować spotkanie i ostatecznie pokonać przeciwnika z Bydgoszczy z bardzo wysokim wynikiem 7:0. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się również Darek Kwiatkowski, Nikodem Bińkowski oraz Kacper Więconek. Wygrywając ten mecz zdobyliśmy pierwsze miejsce w grupie. Pozwoliło nam to na awans do półfinału, w którym zmierzyliśmy się z drużyną Małego Piłkarza Inowrocław. Świetna postawa bramkarza – Bartka Pasternaka – pozwoliła nam zachować czyste konto, co przełożyło się na końcowy wynik 4:0 oraz na awans do półfinału.

W finałowym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Gol Brodnica. Ostatnie spotkanie było bardzo zacięte. Zawodnicy obu drużyn wykazali się wspaniałym talentem piłkarskim, jednak to piłkarze Dwunastki zdobyli pierwszą bramkę - po dośrodkowaniu przez Karola Czerwińskiego, piłkę w siatce umieścił Gromczewski. Obrona Dwunastki kierowana przez Kubę Sztukę rozgrywała bardzo dobre spotkanie. Już w ósmej minucie po prostopadłym podaniu do Gromczewskiego Dwunastka prowadziła już 2:0. Zawodnicy z Brodnicy odpowiedzieli bramką z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1. Druga połowa dostarczyła piłkarzom i kibicom jeszcze więcej emocji, gdyż zawodnicy obu drużyn bardzo pragnęli zastać mistrzami. Po zdobyciu bramki przez naszych chłopców, przeciwnikom znów udało się strzelić nam kontaktowego gola na 3:2. Jednak  na 4:2 wynik szybko podwyższył Karol Czerwiński wychodząc sam na sam z bramkarzem z Brodnicy, któremu tym razem podawał Hubert Gromczewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

Dwunastka została mistrzem województwa. Radości ze zwycięstwa nie było końca. Każdy z młodych piłkarzy otrzymał pamiątkowe medale i drobne upominki, cały zespół dostał okazały puchar.

Na szczególną uwagę zasługuje indywidualne wyróżnienie dla naszego zawodnika Karola Czerwińskiego który otrzymał statuetkę za najlepszego zawodnika turnieju w kategorii wiekowej U-8 województwa kujawsko-pomorskiego.